Msze Święte w dni powszednie 18.30 czwartek 8.30

w niedziele 8.00, 9.00 \ul.Słoneczna\, 10.30, 12.00 i 18,30

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Nasza biblioteka

Warto przeczytać...

Drukuj PDF

okładka książki Pragnę polecić książkę zatytułowaną "Promieniowanie Ojcostwa - Jan Paweł II w oczach kilku pokoleń Polaków."
Jak pisze jej redaktor, prof. dr hab. Stanisław Mikołajczak z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, książka ta powstała z potrzeby serca, a jej tytuł nawiązuje do sposobu postrzegania roli Ojca Świętego w życiu Polaków kilku pokoleń - roli, którą tak często podkreślali Autorzy zebranych tekstów. Ponadto tytuł ten stanowi też swoiste odniesienie do dramatu zatytułowanego Promieniowanie ojcostwa, którego autorem jest sam Karol Wojtyła. Czyta się ją z takim samym sentymentem, emocjami i nierzadko wzruszeniami, jakie towarzyszą oglądaniu albumu rodzinnego. Czas tego wielkiego i niezwykłego pontyfikatu przywołany został wspomnieniami 100 zaproszonych do książki uczestników tamtych zdarzeń - osób obecnych w życiu publicznym, naukowym i artystycznym. Przeżycia, emocje, nadzieje i oczekiwania Polaków początku pontyfikatu skonfrontowano ze sposobem myślenia o nauczaniu, osobowości, przesłaniu Jana Pawła II najmłodszego pokolenia współczesnych Polaków, którzy świadomie mogli przyswajać Jego nauki w ostatnich latach nauczania papieskiego.
Wśród autorów wypowiedzi znajdziemy zapewne wielu znajomych... Ja znalazłam!

Maria Weres

Książkę wydało Wydawnictwo WiS, Poznań, ul. Gromadzka 23
www.wydawnictwowis.pl

 

Warto wiedzieć - ks. Karol Antoniewicz

Drukuj PDF

Trudno wyobrazić sobie atmosferę polskiego maja, najpiękniejszego - jak się powszechnie uważa - miesiąca, bez pieśni ks. Karola Antoniewicza "Chwalcie łąki umajone", która nie tylko wypełnia nasze świątynie, ale sięga pod obłoki, na równi ze śpiewem ptaków, gdy towarzyszy modlitwom mieszkańców wsi, miast i osiedli zbierających się ciągle jeszcze "na majowe" przy przydrożnych kapliczkach.
Autor pieśni to poeta niesłusznie dziś zapomniany. Urodzony na początku XIX wieku był niemal rówieśnikiem Słowackiego. Jako człowiek świecki uczestniczył w powstaniu listopadowym, później doświadczony śmiercią dzieci i żony wstąpił do jezuitów i prowadził działalność misyjną w Galicji po burzliwym okresie rabacji chłopskiej 1846r. Tułał się od Lwowa po Śląsk i Wielkopolskę, głosząc płomienne kazania. Spod jego pióra wyszły również inne popularne pieśni : W krzyżu cierpienie, O Maryjo, przyjm w ofierze czy Nie opuszczaj nas.

Więcej…