Msze Święte pon,wt,pt,sob 18.30 środ, cz 8.30

w niedziele 8.00, 9.00 \ul.Słoneczna\, 10.30, 12.00 i 18,30

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wydarzenia 2009

Radość kapłaństwa

Drukuj PDF

Wielki Czwartek rozpoczyna Triduum Paschalne. Dzień ten jest pamiątką ustanowienia sakramentu Eucharystii i sakramentu kapłaństwa, a zarazem świętem kapłanów. Jezus przemienił chleb i wino w swoje ciało i krew, a następnie słowami "...to czyńcie na moją pamiątkę..." skierowanymi do apostołów złożył w ich ręce dar i tajemnicę przeistoczenia. Jak wielką posługę im powierzył, jak wielką moc im przekazał !

"... Wybrani spośród ludu..." i wyróżnieni sakramentem kapłaństwa stali się zaczynem do budowania wspólnoty Kościoła. Również nasi kapłani - słudzy Boga i ludzi - mają nieść światu misję wiary, nadziei i miłości.

Więcej…
 

Droga krzyżowa ulicami parafii 2009

Drukuj PDF

27 marca 2009 roku to zwyczajny dzień w okresie Wielkiego Postu. Dla wspólnoty parafii św. Joanny Beretta - Molla wieczór tego dnia nie jest zwyczajny. Jest świętem. Przeżyliśmy wieczorny czas wspólnie uczestnicząc w nabożeństwie drogi krzyżowej. Pierwszej drodze krzyżowej w krótkiej historii naszej parafii. Stanowiliśmy sporą grupę, która w niecodzienny sposób odprawiła to nabożeństwo - na ulicach Osiedla Grzybowego.

Czołówkę procesji tworzył ciężki, kilkumetrowy krzyż, który nieśli na swoich ramionach mężczyźni. Podchodzili oni spontanicznie do krzyża. Wzruszający był widok dzieci podtrzymujących krzyż swymi małymi rączkami, pomagających w ten sposób swoim ojcom, braciom ... Wszyscy oni, nieprzymuszeni jak Szymon z Cyreny, nieśli krzyż z własnej woli. Ten wysiłek darowali Jezusowi z radością.

Więcej…
 

Święcenie potraw 2009

Drukuj PDF

Jest czas smutku i czas radości, czas Krzyża i czas radosnego zmartwychwstania. W radość Świąt Wielkanocnych wpisuje się tradycja święcenia potraw. Przy figurze Matki Bożej na Osiedlu Grzybowym spotkamy się przy święconce w Wielką Sobotę o godzinie 13.00. Jak co roku w przystrojonych koszykach przyniesiemy jajka, pieczywo, ciasta, wędliny ...

Dostatek jedzenia na naszych stołach niech nie przyćmi faktu, że na świecie tysiące ludzi głoduje - nie tylko w Afryce i Azji, także w Europie, w Polsce. Częstujmy zatem ludzi sercem, uśmiechem, życzliwością, dobrym słowem ale także i tym, co tak bardzo prozaiczne - a tak ważne w życiu - chlebem codziennym. Możliwość włączenia się w dar dla innych stanowiła w naszej parafii akcja sprzedawania stroików wielkanocnych, z której dochód przeznaczony był między innymi na posiłki dla dzieci z Białorusi. Liczba osób chętnych do "częstowania" innych przerosła oczekiwania organizatorów akcji - stroików szybko zabrakło. Cieszmy się z hojności parafian ...

Jezus jest bardzo hojny dla nas - przez mękę i krzyż obdarowuje nas ŻYCIEM WIECZNYM.
Naśladujmy Go jako uczniowie w hojności dawania siebie i tego, co posiadamy.

Autor: Magda Zarębska

(zdjęcia ze święcenia potraw...)

 


Strona 4 z 5