Msze Święte pon,wt,pt,sob 18.30 środ, cz 8.30

w niedziele 8.00, 9.00 \ul.Słoneczna\, 10.30, 12.00 i 18,30

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wydarzenia 2009

Poświęcenie figury Matki Bożej na Osiedlu Grzybowym

Drukuj PDF

Matko, która nas znasz
Z dziećmi swymi bądź.
Na drogach nam nadzieję świeć,
Z Synem swym z nami bądź.

Zakończył się miesiąc październik, drugi miesiąc w roku - obok maja - poświęcony Matce Bożej. Chociaż różaniec jest modlitwą całoroczną, czas października szczególnie przybliżył nas do modlitwy różańcowej. O odmawianie tej modlitwy prosiła Matka Boża w objawieniu fatimskim 13 maja 1917 roku:

"Odmawiajcie różaniec aby wyprosić pokój dla świata".

Wypełniajmy Jej prośbę mając w pamięci słowa świętego Bernarda z Clairvaux:

"Idąc za Nią - nie zbłądzisz.
Modląc się do niej - nie zwątpisz.
Myśląc o niej - nie zmylisz się.
Jej się trzymając - nie zginiesz.
Pod Jej opieką nie doznasz lęku.
Gdy Cię prowadzić będzie - nie utrudzisz się.
Gdy Ci będzie łaskawa - dojdziesz do celu."

Więcej…
 

Boże Ciało 2009

Drukuj PDF

procesja Bożego Ciała Za nami kolejna w naszym życiu uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - jedna z najbardziej podniosłych uroczystości w roku liturgicznym.

Tego dnia, bez względu na pogodę, Chrystus w Najświętszym Sakramencie opuszcza świątynie, wychodzi na ulice miast i wiejskie drogi, by w uroczystej procesji przybliżyć się do tych miejsc, wśród których na co dzień żyjemy.

Po raz pierwszy procesja odbyła się w naszej jakże młodej jeszcze parafii. Gremialnie mogliśmy uczestniczyć w uroczystości, krocząc za Chrystusem w procesji od ołtarza do ołtarza, dziękując za Życie, dziękując za Wiarę, dziękując za Kościół i dziękując za Parafię.

Więcej…
 

Pielgrzymka na Jasną Górę

Drukuj PDF

plakat pielgrzymki W poniedziałek, 6 lipca (2009 - przyp. webm.), wyrusza 75. Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę. W tym roku przebiega ona pod hasłem: "Otoczmy troską życie" a jej Patronką jest św. Joanna Beretta-Molla.

Msza św. dla uczestników pielgrzymki i ich bliskich odprawiona zostanie w poniedziałek o godz. 8.00 w Katedrze Poznańskiej pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego. Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę 15 lipca. Szczegółowy plan grup pielgrzymkowych znaleźć można na stronie www.poznanskapielgrzymka.pl

Można podjąć również pielgrzymkę duchową.

Parafianom podążającym na Jasną Górę oraz ks. Michałowi życzymy odpowiedniej pogody, wytrwałości i błogosławionych owoców pielgrzymowania.

Opracowała Maria Krasnosielska

 


Strona 3 z 5