Msze Święte pon,wt,pt,sob 18.30 środ, cz 8.30

w niedziele 8.00, 9.00 \ul.Słoneczna\, 10.30, 12.00 i 18,30

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wydarzenia 2009

Poświęcenie kaplicy parafialnej

Drukuj PDF

JEDEN JEST TYLKO PAN. TUTAJ JEST JEGO DOM. KLĘKNIJCIE WSZYSCY, KTÓRZY TU WCHODZICIE
I RAZEM CHWALMY GO.

MIEJSCE TO WYBRAŁ PAN ABY WYSŁUCHAĆ NAS.
ŚPIEWAJMY WSZYSCY SŁUDZY W JEGO DOMU.
BOGU ODDAJMY CZEŚĆ.

276  dzień roku 2009...

zdjęcie

W ten kolejny dzień roku, w sobotni wieczór 3 października 2009 roku, połączyła nas wspólna radość. Radość z kolejnego etapu w historii parafii św. Joanny Beretta-Molla w Złotnikach. Podczas mszy świętej nastąpiło jedyne w dziejach kaplicy złotnickiej wydarzenie, jej pobłogosławienie przez Jego Ekscelencję Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.

Więcej…
 

Rok kapłański 2009-2010

Drukuj PDF

zdjęcieKapłan to człowiek żyjący wśród ludzi i dla ludzi; wszystkich - chrześcijan i niechrześcijan.

Dla nas - chrześcijan jest on postacią szczególnie ważną i bliską, choć nierzadko nie zdajemy sobie z tego sprawy. Jako małe dzieci nie jesteśmy świadomi roli kapłana udzielającego nam chrztu. W kolejnych latach życia doświadczamy tego, że kapłan towarzyszy nam w najważniejszych chwilach - gdy przystępujemy do I komunii świętej, do spowiedzi świętej, podczas bierzmowania, sakramentu małżeństwa czy sakramentu chorych. Także w wielu mniej doniosłych, choć równie ważnych momentach dnia codziennego kapłan jest obecny wśród swoich wiernych - podczas nabożeństw, procesji, lekcji religii, pielgrzymek, pogrzebów... To kapłan ma moc przyłączania nowych członków do wspólnoty Kościoła, odpuszczania grzechów, łączenia węzłem małżeńskim dwojga ludzi, umocnienia sakramentem chorych. Poprzez osobę kapłana Duch Święty udziela nam wielkich łask. "Nie wyście mnie wybrali ale ja Was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili..." mówi Chrystus - dar kapłaństwa to wielka łaska, ale i zobowiązanie - zobowiązanie wobec Boga i ludzi.

Więcej…
 

Uroczyste wprowadzenie Najświętszego Sakramentu

Drukuj PDF

zdjęcie "Bądź pozdrowiony Gościu nasz,
w radosne progi nasze wejdź,
My zapalimy zamiast lamp,
szczęśliwe ognie naszych serc"

Zapaliliśmy ognie naszych serc, ale też i zapaliliśmy czerwoną lampkę przy tabernakulum oznaczającą, że tam zamieszkał Bóg ukryty w Hostii.
To, na co wielu parafian czekało stało się faktem w piątkowy letni wieczór 10 lipca 2009 roku w czasie uroczystej Eucharystii sprawowanej przez dwóch księży - księdza proboszcza Jakuba oraz księdza Michała Śledzińskiego misjonarza z Brazylii.
Kaplica dotychczas "pusta" zaczęła żyć obecnością Chrystusa. I chociaż to skromne miejsce z drewna nie jest godne Boga - Króla, to mamy odwagę, wspominając ubóstwo i prostotę stajenki betlejemskiej, prosić Go, by pozostał z nami - tam w tabernakulum - a dzięki temu jeszcze bardziej w naszych sercach. Dla Boga bogactwo nie jest ważne. On potrzebuje ludzi, którzy powiedzą "zostań z nami", człowieka - który zaśpiewa:

"Ofiaruje Tobie Panie mój,
całe życie me.
Cały jestem Twój,
aż na wieki.
Oto moje serce,
dobrze wiesz.
Tyś miłością mą jedyną jest".

 

Więcej…
 


Strona 2 z 5