Msze Święte pon,wt,pt,sob 18.30 środ, cz 8.30

w niedziele 8.00, 9.00 \ul.Słoneczna\, 10.30, 12.00 i 18,30

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wydarzenia 2009

4 rocznica śmierci Jana Pawła II

Drukuj PDF

"2 kwietnia 2005 r. Tłumy ludzi podążają w zadumie, zanurzone w modlitwie na Plac św. Piotra. Gdyby nie ten równy krok, cały Rzym zanurzyłby się w ciszy. "Wezwałem was, a wy przyszliście do mnie". On odczuwa obecność ludzi, jest świadomy, że na plac przybyła młodzież. Teraz zaś wzbija się do lotu. Bolesna to dla nas wszystkich chwila, ale promienna dla Niego. To "Totus Tuus", które odmawia przed Niebieską Matką. To "Totus Tuus" dokonujące się w całym Jego życiu.

I jeszcze jeden obraz: zachowajcie go w swoich sercach. Obraz wyjątkowy: objęcie krzyża podczas ostatniej Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek, w której Jan Paweł II uczestniczył ze swojej prywatnej kaplicy. Długie objęcie krzyża, przez całą Drogę Krzyżową. Objęcie - jak wolę mówić - "oblubieńcze". On przytulił ten krzyż i nigdy już więcej z ramion go nie wypuścił. Od początku do końca. To wyjątkowy obraz".

(Mario Agnes, do r. 2007 dyrektor dziennika LOsservatore Romano)

Więcej…
 

Kolęda 2008/09

Drukuj PDF

Zdjęcie

Zgodnie z 529 kanonem Kodeksu Prawa Kanonicznego Kościół - w duchu troski o budowanie wspólnoty wiernych - nakłada na proboszczów parafii i wszystkich kapłanów pracujących w duszpasterstwie obowiązek odwiedzania parafian. 

Kapłan raz w roku składa wizytę w każdej rodzinie chrześcijańskiej. Czyni to zazwyczaj w okresie Bożego Narodzenia. Wizyta duszpasterska ma charakter małej liturgii sprawowanej w domowym sanktuarium i jest wypełnieniem polecenia Jezusa: "Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, najpierw mówcie: "Pokój temu domowi! Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim" (Łk 10, 5-6) oraz : "Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje, a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał" (Mt 10,40).

Więcej…
 


Strona 5 z 5