Msze Święte pon,wt,pt,sob 18.30 środ, cz 8.30

w niedziele 8.00, 9.00 \ul.Słoneczna\, 10.30, 12.00 i 18,30

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Poświęcenie kaplicy parafialnej

Drukuj PDF

JEDEN JEST TYLKO PAN. TUTAJ JEST JEGO DOM. KLĘKNIJCIE WSZYSCY, KTÓRZY TU WCHODZICIE
I RAZEM CHWALMY GO.

MIEJSCE TO WYBRAŁ PAN ABY WYSŁUCHAĆ NAS.
ŚPIEWAJMY WSZYSCY SŁUDZY W JEGO DOMU.
BOGU ODDAJMY CZEŚĆ.

276  dzień roku 2009...

zdjęcie

W ten kolejny dzień roku, w sobotni wieczór 3 października 2009 roku, połączyła nas wspólna radość. Radość z kolejnego etapu w historii parafii św. Joanny Beretta-Molla w Złotnikach. Podczas mszy świętej nastąpiło jedyne w dziejach kaplicy złotnickiej wydarzenie, jej pobłogosławienie przez Jego Ekscelencję Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.

My parafianie jako gospodarze tej kaplicy wraz z księdzem proboszczem Jakubem Knychałą czuliśmy się zaszczyceni obecnością Jego Ekscelencji i wdzięczni za przybycie proboszczowi bliskiej naszym sercom parafii sucholeskiej - księdzu Andrzejowi Niwczykowi i księżom z innych parafii.

Uroczystość poświęcenia miała charakter podniosły. Kaplica pięknie przystrojona kwiatami, ołtarz otoczony kręgiem ministrantów, a pośród nich ksiądz Arcybiskup. To widok naprawdę miły każdemu parafianinowi.

Słowa księdza Arcybiskupa skierowane do zebranych w świątyni uświadomiły nam, że przejmujemy przesłanie życia św. Joanny pełnego modlitwy, posługi i ofiarności. Wzór jej życia ma kierować nas ku świętości, która dokonuje się najpełniej w miłości do Boga i drugiego człowieka. Jeżeli każdy z nas jest stworzony do świętości, to przez wstawiennictwo św. Joanny niech wzrasta w nas:

"...pragnienie oddania się Tobie (Bogu) bez reszty...
abyśmy otwarci na światło Ducha Ożywiciela
umieli wytrwale bronić życia, miłości i rodziny."

Ksiądz Arcybiskup uzmysłowił nam, jak wielkim wyzwaniem jest budowanie kościoła dziś i jak trudnego zadania podjął się nasz ksiądz Proboszcz. Jego Ekscelencja stwierdził, że tylko cześć z przystępujących do egzaminu proboszczowskiego księży jest gotowa do podjęcia się tego zadania. Za tę gotowość księdzu Jakubowi bardzo dziękujemy. Zapewniamy o modlitwie w intencji Księdza i budowy kościoła oraz zgłaszamy gotowość uczestniczenia w tym dziele.

W sobotni wieczór, kiedy opuszczaliśmy świątynię, w kaplicy św. Joanny Beretta-Molla rozbrzmiewała głośnym śpiewem pieśń "My chcemy Boga... ". Wspomnienie uroczystości pozostanie w naszych sercach, a pamiątką po niej jest obrazek z patronką naszej parafii i z modlitwą o jej wstawiennictwo.

Kiedy wracaliśmy do domów nieco senne osiedla rozbudziła roześmiana grupa ministrantów, pędzących rowerami, na rolkach, hulajnogą czy biegiem do domów. No cóż... młodości nie da się utrzymać w ciszy i bezruchu...
Młodzi Ministranci, byliście wspaniali w swym wyglądzie i poważnym zachowaniu podczas uroczystości. Wracaliście do domów z radością i entuzjazmem przynależnymi młodości. Może pośród was była św. Joanna, która jak matka prowadziła was do bliskich i rodzin.

Autor: Ewa Zarębska

(zdjęcia z uroczystości...)