Msze Święte pon,wt,pt,sob 18.30 środ, cz 8.30

w niedziele 8.00, 9.00 \ul.Słoneczna\, 10.30, 12.00 i 18,30

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Uroczyste wprowadzenie Najświętszego Sakramentu

Drukuj PDF

zdjęcie "Bądź pozdrowiony Gościu nasz,
w radosne progi nasze wejdź,
My zapalimy zamiast lamp,
szczęśliwe ognie naszych serc"

Zapaliliśmy ognie naszych serc, ale też i zapaliliśmy czerwoną lampkę przy tabernakulum oznaczającą, że tam zamieszkał Bóg ukryty w Hostii.
To, na co wielu parafian czekało stało się faktem w piątkowy letni wieczór 10 lipca 2009 roku w czasie uroczystej Eucharystii sprawowanej przez dwóch księży - księdza proboszcza Jakuba oraz księdza Michała Śledzińskiego misjonarza z Brazylii.
Kaplica dotychczas "pusta" zaczęła żyć obecnością Chrystusa. I chociaż to skromne miejsce z drewna nie jest godne Boga - Króla, to mamy odwagę, wspominając ubóstwo i prostotę stajenki betlejemskiej, prosić Go, by pozostał z nami - tam w tabernakulum - a dzięki temu jeszcze bardziej w naszych sercach. Dla Boga bogactwo nie jest ważne. On potrzebuje ludzi, którzy powiedzą "zostań z nami", człowieka - który zaśpiewa:

"Ofiaruje Tobie Panie mój,
całe życie me.
Cały jestem Twój,
aż na wieki.
Oto moje serce,
dobrze wiesz.
Tyś miłością mą jedyną jest".

 

 

Dziękujemy księdzu Proboszczowi za zaproszenie księdza Misjonarza na piątkową mszę świętą. Ksiądz Michał swoją obecnością i słowem pozwolił nam uświadomić sobie wartość i poczuć radość z obecności księży, kościołów i Eucharystii w naszym życiu. W naszej kaplicy poczuliśmy zapach Brazylii. Ten kraj misyjny w ciągu kilkunastu minut stał się nam bliski. Podobnie jak tam powstają kościoły i kaplice, tworzą się nowe wspólnoty, my również budujemy nową parafię - ALE JAKŻE NAM ŁATWIEJ. Cieszymy się z wielości powołań w naszym kraju, cieszymy się z wolności wyznania, z łatwości budowania nowych parafii, hojności darczyńców.

Misjonarka z Brazylii, siostra Ewa Narolska w Misyjnych Drogach napisała: "Nasze małe podwórko wydaje się takie "bolesne", ale w kontekście cierpienia innych ludzi czasami nie jest nawet trudem". Zawierzmy Jezusowi misyjny Kościół Brazylii: "...niech miłość do Ciebie ich przynagla, niech pamiętają o wszystkich, którzy dzisiaj nie znają Ciebie, tak jak oni wczoraj".

Niech i nasz Kościół złotnicki dzięki zjednoczeniu przy ołtarzu w naszej nowej kaplicy poznaje coraz lepiej smak i moc Eucharystii.

Autor: Ewa Zarębska

(zdjęcia z uroczystości...)