Msze Święte pon,wt,pt,sob 18.30 środ, cz 8.30

w niedziele 8.00, 9.00 \ul.Słoneczna\, 10.30, 12.00 i 18,30

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Boże Ciało 2009

Drukuj PDF

procesja Bożego Ciała Za nami kolejna w naszym życiu uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - jedna z najbardziej podniosłych uroczystości w roku liturgicznym.

Tego dnia, bez względu na pogodę, Chrystus w Najświętszym Sakramencie opuszcza świątynie, wychodzi na ulice miast i wiejskie drogi, by w uroczystej procesji przybliżyć się do tych miejsc, wśród których na co dzień żyjemy.

Po raz pierwszy procesja odbyła się w naszej jakże młodej jeszcze parafii. Gremialnie mogliśmy uczestniczyć w uroczystości, krocząc za Chrystusem w procesji od ołtarza do ołtarza, dziękując za Życie, dziękując za Wiarę, dziękując za Kościół i dziękując za Parafię.

Po Mszy św. około godziny 10 procesja wyruszyła z kaplicy św. Faustyny w Złotnikach Wsi, by około godziny 11 dotrzeć do Jelonka, do miejsca, gdzie powstaje nasza kaplica. (Zgodnie z podziałem administracyjnym nasza parafialna działka rzeczywiście leży na terenie Jelonka). Tutaj, po udzieleniu błogosławieństwa na cztery strony świata, ks. Jakub odprawił Mszę św. kolejną w tym dniu, ale jednocześnie pierwszą na terenie budowanej kaplicy i obok miejsca przyszłej świątyni.

Pogoda nam dopisała, o czym mogą zaświadczyć wszyscy biorący udział w uroczystości. Było słonecznie, wietrznie, a na koniec spadło kilka kropel deszczu, jakby symbolicznych, dla "poświęcenia" powstającej kaplicy, zgromadzonych parafian oraz podjętych w parafii działań.

Autor: Andrzej Waroczyk

(zdjęcia z uroczystości i przygotowań do niej...)