Msze Święte pon,wt,pt,sob 18.30 środ, cz 8.30

w niedziele 8.00, 9.00 \ul.Słoneczna\, 10.30, 12.00 i 18,30

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Radość kapłaństwa

Drukuj PDF

Wielki Czwartek rozpoczyna Triduum Paschalne. Dzień ten jest pamiątką ustanowienia sakramentu Eucharystii i sakramentu kapłaństwa, a zarazem świętem kapłanów. Jezus przemienił chleb i wino w swoje ciało i krew, a następnie słowami "...to czyńcie na moją pamiątkę..." skierowanymi do apostołów złożył w ich ręce dar i tajemnicę przeistoczenia. Jak wielką posługę im powierzył, jak wielką moc im przekazał !

"... Wybrani spośród ludu..." i wyróżnieni sakramentem kapłaństwa stali się zaczynem do budowania wspólnoty Kościoła. Również nasi kapłani - słudzy Boga i ludzi - mają nieść światu misję wiary, nadziei i miłości.

Świadectwo swojej posługi przekazał nam ksiądz Jakub podczas liturgii Wielkoczwartkowej. Na postawione pytanie: "czy kapłan jest szczęśliwy?" jego odpowiedź była jednoznacznie twierdząca. Szczerość jest wpisana w osobę kapłana; otwartość, uśmiech, dzielenie się osobistymi przeżyciami to dary, jakie ofiarował nam Bóg w osobie księdza Jakuba. Jako parafianie pragniemy podziękować naszemu księdzu proboszczowi za szczere i wypływające z głębi serca odkrycie życiorysu kapłańskiego.

W rozpoczynającym się 19 czerwca Roku Kapłaństwa módlmy się za wszystkich kapłanów, a w szczególności za księży Andrzeja i Jakuba, proboszczów parafii sucholeskiej i złotnickiej. Prośmy, aby ich posługa kapłańska, czerpiąca ze wzoru świętego proboszcza z Ars - Jana Marii Vianney, zaowocowała głęboką wiarą parafian i przybliżyła im życie wieczne.

 

Autor: Magda Zarębska

Zdjęcie: Maria Krasnosielska