Msze Święte w dni powszednie 18.30 czwartek 8.30

w niedziele 8.00, 9.00 \ul.Słoneczna\, 10.30, 12.00 i 18,30

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Duchowa adopcja dziecka poczętego

Św. Joanna Beretta Molla mogłaby być patronką Duchowej adopcji dziecka poczętego. Pamiętamy, że oddała swoje życie za życie dziecka. Szła za głosem Bożym - "miłuj bliźniego swego jak siebie samego." Ukochała to przykazanie i swoją maleńką córkę do granic najdalszych - poświęcając jej swoje życie.

Parafianie, którzy włączyli się w dzieło Duchowej adopcji, ofiarowują w tej intencji odrobinę swojego czasu. Nie muszą umierać jak św. Joanna, aby poczęte dziecko mogło żyć. Wystarczy zaufać Bogu i przeznaczyć kilka chwil każdego dnia na cząstkę Różańca. Tę krótką modlitwę można odmawiać wszędzie - na spacerze, w tramwaju, w korku samochodowym... Ofiarujmy ten czas w tej ważnej intencji ! Wsłuchajmy się w głos własnego sumienia, odpowiedzmy na apel Jana Pawła II o ochronę życia poczętego, weźmy za wzór świętego Józefa, który adoptował Syna Bożego - Jezusa Chrystusa. Spójrzmy na świętą Teresę z Kalkuty, która przytulała do swego serca każde niechciane dziecko, widząc w nim dar Boży. Okazuje się, że tak jak miłość, adopcja niejedno ma imię.

Nie bójmy się obowiązku codziennego odmawiania przez dziewięć miesięcy dziesiątki Różańca. Jesteśmy to winni dzieciom poczętym - pokoleniu przyszłości. Mówi się, że wszystkie dzieci są nasze, kochajmy je więc tak, jak ukochała je św. Joanna - bezgranicznie.