Msze Święte pon,wt,pt,sob 18.30 środ, cz 8.30

w niedziele 8.00, 9.00 \ul.Słoneczna\, 10.30, 12.00 i 18,30

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Parafialny zespół Caritas

Drukuj PDF

KS. PROBOSZCZ JAKUB KNYCHAŁA

ALICJA I PAWEŁ ORNOCH

ALEKSANDRA MAĆKOWSKA

HALINA ŚWIDERCZUK

ALICJA KARDASZ

 

KONTAKT - DYŻUR TELEFONICZNY W KAŻDY PONIEDZIAŁEK W GODZ. 17.00-19.00 POD NR TELEFONU 602-213-944 . MOŻNA RÓWNIEŻ DO NAS PISAĆ NA ADRES: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


PARAFIALNY ZESPÓŁ CARITAS TO GRUPA OSÓB, KTÓRA POD PRZEWODNICTWEM KSIĘDZA PROBOSZCZA W IMIENIU WSPÓLNOTY PARAFIALNEJ PROWADZI W SPOSÓB PLANOWANY I SYSTEMATYCZNY DZIEŁA MIŁOSIERDZIA.

CELE I ZADANIA:


1. Parafialny Zespół Caritas pomaga w szczególności osobom starszym i samotnym, dzieciom ubogim i zaniedbanym wychowawczo, matkom samotnie wychowującym dzieci, rodzinom wielodzietnym, osobom bezrobotnym, bezdomnym, osobom borykającym się z trudnościami materialnymi i duchowymi.

2. Do zadań Parafialnego Zespołu Caritas należy niesienie pomocy ofiarom wypadków losowych, katastrof naturalnych, konfliktów zbrojnych, emigrantom i uchodźcom.

3. Parafialny Zespół Caritas stara się rozpoznawać potrzeby i problemy występujące na terenie parafii.

4. Parafialny Zespół Caritas pełni też rolę formacyjną. Jego zadaniem jest uwrażliwianie całej wspólnoty parafialnej na problem ubóstwa i chrześcijańskiego miłosierdzia.

5. Parafialne Zespoły Caritas starają się szerzyć kulturę solidarności i miłości z ubogimi.