Msze Święte w dni powszednie 19.00 czwartek 8.30

w niedziele 8.00, 9.00 \ul.Słoneczna\, 10.30, 20,00

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ministranci


Nasi ministaranci w górach

 

 

W dniach od 17 do 23 stycznia 2016 odbył się zimowy obóz ministrancki w Białce Tatrzańskiej. Razem pojechało szesnaście osób, w tym czworo opiekunów: ksiądz proboszcz Jakub, pani Halina Świderczuk, pani Małgorzata Jerzak i Mateusz. Nocowaliśmy w znanym nam już miejscu u pani Kasi, która jak zwykle pięknie nas ugościła i świetnie gotowała.

Po przyjeździe na miejsce zaskoczyła nas bardzo zimowa aura. Śnieg skrzypiał pod butami i świeciło piękne słonce. Codziennie spędzaliśmy czas na stokach m.in. na Litwince, w Jurgowie jak i w Białce Tatrzańskiej. Większość znakomicie szusowała na nartach, ale nieliczni uczyli się jazdy na nartach lub próbowali swoich sil na snowboardzie. W czwartek weszliśmy na Rusinową Polanę ( położoną na 1209 m n.p.m.) i dotarliśmy do Kaplicy Matki Boskiej Jaworzyńskiej, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Odbyła się także znana nocna jazda na nartach w Kotelnicy W piątek każdy żył wyjściem na termy w Bukowinie Tatrzańskiej. Posiadają one wiele atrakcji m.in. bardzo szybkie zjeżdżalnie jak i basen zewnętrzny, w którym mogliśmy się kapać mimo że na dworze był srogi mróz. Podróż powrotna odbyła się bez żadnych niespodzianek i w sobotni wieczór każdy był w domu.

Codziennie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, odprawianej także w świetlicy naszego domu.Całe wieczory graliśmy w różne gry karciane, a przede wszystkim w ulubioną grę ministrantów "mafię".

Wyjazd bardzo się udał, a każdy uczestnik wrócił zdrowy i zadowolony do domu.

Mateusz Ornoch

Więcej zdjęć z naszej wyprawy

 

Ministrancki obóz zimowy


W ostatnim tygodniu lutego br. nasza grupa ministrantów wraz z księdzem Jakubem, paniami Halinką i Gosią "szusowała" na nartach i snowboardzie. Tak jak w ubiegłym roku zatrzymaliśmy się w pensjonacie „U Kasi” w Białce Tatrzańskiej. Było smacznie, przytulnie i miło. Każdego dnia  wyruszaliśmy na stok, aby doskonalić nasze umiejętności narciarskie. Nie brakowało też innych atrakcji, byliśmy na nocnych zjazdach oraz w parku wodnym. Odwiedziliśmy również Kopią Górkę w Krościenku, gdzie swoje korzenie ma Ruch Światło Życie. Nie był to nasz pierwszy wyjazd i przez te kilka lat dorobiliśmy się naszych wyjazdowych zwyczajów. Tradycyjnie co wieczór graliśmy w „mafię”, a w ostatnią noc robiliśmy różne "kawały". Pogoda dopisywała i pozwalała nam na rozkoszowanie się zimową aurą. Wszyscy wróciliśmy cali, zdrowi i szczęśliwi.

Jan Haraj

(zdjęcia z wyjazdu...)

 

Zimowy obóz ministrancki w Białce Tatrzańskiej

2 lutego 2014 roku wyjechaliśmy na obóz. Mieszkaliśmy w domu "U Kasi". Nasza gospodyni była bardzo miła i sympatyczna, bardzo dobrze też gotowała. Prawie codziennie chodziliśmy na stok Grapa Litwinka, jeździliśmy na nartach i na snowboardzie (również ksiądz proboszcz Jakub). Dwa razy podzieliliśmy się na dwie grupy. Jedna zjeżdżała na naszym stoku, a druga wieczorem na trudniejszym. Byliśmy także w termach Bania oraz w sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej. Wieczorami graliśmy w "mafię" i bilard. Pogoda była bardzo ładna. Dopiero ostatniego dnia się popsuła i nie mogliśmy pójść na narty. Opiekowali się nami ksiądz proboszcz Jakub oraz panie Halina Świderczuk i Małgorzata Jeżak. Było fajnie, ale trochę za krótko.

Szymon Surowy

 

Ministranci na wakacjach

W dniach 25 - 31 sierpnia odbył się kolejny już letni obóz ministrancki. Dziesięcioosobowa grupa wraz z ks. Jakubem oraz panią Halinką spędziła  tydzień w Srebrnej Górze. Tym razem nie zabraliśmy z sobą rowerów, ponieważ mieliśmy zamiar spędzić większość czasu na wędrówkach po malowniczych  Górach Sowich. Zwiedziliśmy między innymi:  Twierdzę Srebrnogórską wzniesioną w  XVIII wieku ( tzw. Donjon) oraz Bazylikę Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bardzie Śląskim.  Największe wrażenie zrobiły na nas organy znajdujące się w sanktuarium oraz Sztolnie Walimskie. Ponadto zdobyliśmy kilka szczytów górskich ( m.in. Wielką Sowę 1015 m n.p.m.).

Podczas wędrówki do kaplicy Górskiej umacnialiśmy się w wierze idąc i modląc się na szlaku drogi krzyżowej. Na jednym z postojów podziwialiśmy krzyż widoczny nawet  z centrum  Barda. Codziennie braliśmy aktywny udział w mszach świętych w pobliskim kościele pw. śś. Piotra i Pawła. W wolnym czasie tradycyjnie już graliśmy w gry karciane. Mieszkaliśmy w domowych warunkach w pensjonacie ,, Na Skarpie". Wyjazd uważamy za bardzo udany. Długo pozostanie w naszej pamięci!

Bartosz Forycki, Kacper Kubiak, Kosma Kubiak, Jan Pietrzak, Jakub Pietrzak(zdjęcia z wyjazdu...)

 

Ministrancki rajd rowerowy  do Kiekrza

W sobotę 22 czerwca odbył się ministrancki rajd rowerowy do miejsca objawień Pana Jezusa św. siostrze Faustynie.

 


 


Strona 1 z 4