Msze Święte w dni powszednie 19.00 czwartek 8.30

w niedziele 8.00, 9.00 \ul.Słoneczna\, 10.30, 20,00

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wydarzenia 2010


Tornister dla powodzian

Drukuj PDF

zdjęcie Wybiegając naprzeciw potrzebom dzieci, które już niedługo rozpoczną nowy rok szkolny, a które w ostatniej powodzi utraciły wszystko, Caritas Archidiecezji Poznańskiej zorganizowała akcję pod hasłem "Tornister szkolny dla powodzian". W akcji wzięło udział 16 parafii z Poznania i okolic, które zobowiązały się do wypełnienia plecaczków najpotrzebniejszymi artykułami szkolnymi. Akcja w naszej parafii spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i zrozumieniem. Ofiarność i pomysłowość przekraczała wręcz oczekiwania. Założyliśmy szacunkowo, że uda nam się wyposażyć 50 tornistrów a ostatecznie w drogę wyruszyły 62 całkowicie skompletowane tornistry i jeszcze bardzo dużo artykułów szkolnych w kartonach.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w akcję TORNISTER DLA POWODZIAN składamy ogromne podziękowania a Młodej Parze, która przekazała artykuły szkolne na ok. 20 dodatkowych tornistrów, życzymy dużo szczęścia.

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ

Parafialny Zespół Caritas

 

Pomoc dla powodzian

Drukuj PDF

grafika

Caritas Archidiecezji Poznańskiej rozpoczęła pomoc osobom, które ucierpiały w wyniku powodzi w południowych rejonach Polski.

Przygotowywany jest transport z wodą pitną. Organizatorzy bezpośredniej pomocy w dotkniętych regionach proszą również o dostarczenie sprzętów do osuszania zalanych pomieszczeń oraz do budowania wałów. W pierwszej kolejności brakuje najprostszych rekwizytów: kaloszy, szczotek, mopów, szmat, łopat, rękawic ochronnych, ręczników, środków czystości, itp. Apelujemy o pomoc w imieniu wszystkich potrzebujących wsparcia. Sprzęty można dostarczać do siedziby Caritas Archidiecezji Poznańskiej przy ulicy Rynek Wildecki 4a, tel. 061 835 68 50.

Można również dokonywać wpłat na konto Caritas Archidiecezji Poznańskiej:
70 1090 1362 0000 0000 3602 2297
z dopiskiem "Powodzianie".

Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy.

Autor: ALICJA ORNOCH

 

Odpust parafialny 2010

Drukuj PDF

zdjęcie W dniu 28 kwietnia przypada liturgiczne wspomnienie świętej Joanny Beretta - Molla. Tego dnia odeszła ona do raju. W bliskości tej daty nasza parafia obchodziła swoje "imieniny". Jako, że był to pierwszy parafialny odpust, wpisał się on mocno w pamięć wiernych. 25 kwietnia obudził nas piękny, słoneczny poranek. Była to według kalendarza liturgicznego czwarta niedziela wielkanocna. Dla parafian ze Złotnik i Jelonka ta niedziela była niezwykła.

Suma odpustowa została odprawiona o godzinie 12.00. W procesji do ołtarza przez główne wejście kaplicy podążyli ministranci, ksiądz Proboszcz i nasz gość - Ksiądz z Gostynia. Ksiądz Proboszcz przedstawił głównego Celebransa, z którym łączą Go wspomnienia z okresu służby ministranckiej.

Kazanie wygłosił ksiądz Gość. Ukazując osobę naszej Patronki, zwrócił uwagę na Jej świętość - "taką normalną i naturalną" oraz na Jej ewangeliczne życie "pod wodzą" Dobrego Pasterza.

 

Więcej…
 

Klika słów o kolędzie... (2010)

Drukuj PDF

zdjęcie

Odwiedziny duszpasterskie w okresie Bożego Narodzenia wrosły bardzo silnie w naszą polską obyczajowość, w kalendarium każdej parafii i prawie każdego domu. Odwiedziny kapłana są okazją do wspólnej modlitwy ale także rozmowy o Bogu, o wierze, o parafii.
W związku z sytuacją nowej parafii w Złotnikach tematem dominującym były sprawy parafialne. Oto niektóre najczęściej poruszane tematy:

- Poprzez bliskość parafii, praktyki religijne w domu znacznie się poprawiły.
Jest dla mnie jasne, iż wiernych obecnych na mszach jest więcej. Bliskość kaplicy prowokuje do chrześcijańskiego spędzania niedzieli.

- Parafia jest nasza: nie jesteśmy tu anonimowi, w takiej małej wspólnocie relacje z kapłanem też mogą być bliższe.
Rzeczywiście, w parafii poznajemy się. Poprzez wspólny spacer do kościoła, poprzez udział we mszach i nabożeństwach, poprzez parafialne inicjatywy, poznajemy ludzi, których znaliśmy dotychczas tylko z widzenia. To jest nam wszystkim potrzebne. W ten sposób jest między nami chyba troszkę więcej życzliwości.

 

Więcej…
 

Pierwsza rocznica powstania parafii

Drukuj PDF

zdjęcie kaplicy

"Dobrze jest grać naszemu Bogu
wdzięcznie jest nucić pieśń pochwalną"

W piękny czas przeżywania świąt Bożego Narodzenia i rozpoczęcia Nowego Roku wpisuje się pierwsza rocznica powstania naszej parafii w Złotnikach.
Historia naszej parafii rozpoczyna się 1 stycznia 2009 roku. W tym to bowiem dniu erygowano parafię św. Joanny Beretta-Molla.

Rok temu - w miejscu gdzie dzisiaj stoi nasza parafialna kaplica - była łąka. Wielu z nas, obecnych parafian nie miało wtedy wyobrażenia, że naszą wspólnotę obejmie swoją opieką święta Joanna Beretta-Molla, a w przyszłości stanie tutaj nasz parafialny kościół.
Minął rok, który przyniósł wiele radości związanych z życiem naszej parafii. Mówił nam o nich nasz duszpasterz ksiądz proboszcz Jakub Knychała w ostatnim dniu minionego roku. Są one udziałem nas wszystkich, którzy jesteśmy zjednoczeni w żywym Kościele Chrystusa, bowiem Kościół traktowany jako wspólnota ludzi wierzących powołany jest do świadczenia swoim czynami o miłości Boga.

Więcej…
 


Strona 2 z 3